Fűtésszerelő jó tanács és partner – Szőnyegtisztítás.hu

Fűtésszerelő Jó tanács

Hogy kerüld el a végeláthatatlan fűtésszerelést, fűtésszerelő vélemény

Fűtésszerelő szerint ebben az esetben a titkos anyag: réz

Itt az október, a hónap közepétől pedig hivatalosan is elindul a fűtési szezon. Gyakori problémának tekinthető a nagy hidegek eljövetelével, hogy a fűtési rendszerben valami meghibásodik. Ez sem a ház hőre sérülékeny falainak, sem a bent tartózkodó személyeknek sem előnyös történés.

Felmerül a kérdés, hogy mit lehet tenni akkor, ha a fűtési rendszer meghibásodik.

Érdemes az alapoktól kezdve végiggondolni a történetet, és legyen az első szempont a megelőzés.

A legfontosabb szempontra, már a ház felépítésénél figyelni kell, vagy rosszabb esetben kellett volna. A lehető legjobb megoldás a tartós fűtési rendszer létrehozására az, ha nem sajnálunk minimálisan többet áldozni a minőségre és rézcsöveket teszünk az otthonunkba, ez ugyanis a leginkább megbízható anyag, amely a nem pusztán a fűtési rendszerek nagy segítsége, de ez a legalkalmasabb kémiai anyag a víz szállítására is a házban. A rézcsövek már a 20. században is hódítottak a fejüket építkezésre adóknál, ám a 21. században végérvényesen átvették az uralmat az otthonok belsejében, nem is ok nélkül.

Külön biztosítékot nyújt az aggodalomaktól mentes mindennapokra, hogy a rézcsövek használata egy adott élettérben európai szabvány mentén történik, így biztosak lehetünk abban, hogy kipróbált, megbízható rendszerrel van dolgunk. A széles lefedettségnek köszönhetően attól sem kell tartanunk, hogy a réz nehezen pótolható, hiszen elterjedt anyag a fűtés, de még a vízrendszer kapcsán is. Könnyen átalakíthatók, egyszerűen bővíthetők. Akt egyébként mélyebben érdekelne a téma és jobban elmerülne a kérdéskörben szakmailag, az keresse a rézcsöveket MSZ EN 1057:2006+A1 szabványkód alapján.

Ha fűtés, akkor tehát szigorúan és kizárólag réz. Itt nem igaz az örök érvényű mondás, mely szerint az anyag nem vész el, csak átalakul. Jelen esetben, még csak át sem alakul. Az idő vasfoga ugyanis nem hata a rézen, köszönhetően a korróziótól való ellenállási tulajdonságának. Míg a réztől eltérő anyagból készült csövek esetén adott egy konkrét érték, amely hőmérsékletet elvisel a cső, a réz esetén ilyenről nem beszélhetünk.

Amennyiben megtetted a minőségi óvintézkedéseket, ám mégis megfagysz a tél kellős közepén, mindenképpen bízd profira a munkálatokat. Ha padlófűtéses lakásod van, eszedbe ne jusson egyedül felbontani a borítást, még ha biztos is vagy benne, hogy honnan eredhet a hiba. A klasszikus radiátorokkal felszerelt otthonokban is érdemes felcsapni a telefonkönyvet egy jó fűtésszerelőért, mielőtt saját kezűleg oldanánk meg a problémát.

A kulcs a megelőzés, és a réz.

Tudtad?

„A régi szerelési módot még a vascsöves korszakban alkalmazták, hogy a csöveket a plafon közelében vezették, ennek egyszerű oka volt, a bútorokat a padlón szabadon lehessen elhelyezni a fal mellé tolva is.
Amikor elkezdték a rézcsöveket használni, már zömében a fal alján, a padló közelében vezették, mert vékonyabbak, kisebb helyen elférnek és könnyebb alakítani, vezetni. A műanyag csöveket meg leginkább az aljzatbetonban szokták vezetni, így akár a legrövidebb úton is el lehet vezetni a melegvizet a radiátorokhoz, nem kell a falak mellett kacskaringózva vezetni a csöveket.” – Fűtésszerelő jó tanács, egy ezermester blogból.